Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zatamnjena stakla

+5
14henry
blackwood91
maks
Giche
aleexis
9 posters

 :: General :: OFF Topic

Go down

Zatamnjena stakla Empty Zatamnjena stakla

Post  aleexis 2010-09-29, 16:36

Danas sam imao susret sa pandurima...smesna scena...
idu ispred mene 70/80 na otvorenom...i jedan se okrene i pogleda...i znaci gas do poda,zaobilazi kamion preko pune,izlece iz kola i zaustavi me...

napise mi kaznu za stakla...5000 din...ja naravno ne potpisem...a on meni tu ispise i iskljucivanje iz saobracaja dok ne skinem folije....
naravano ja ih ne skinem i odem...

e sad sta ce biti videcemo...
aleexis
aleexis
Admin

Broj poruka : 210
Datum upisa : 2010-08-02
Godina : 34
Lokacija : Sremska Mitrovica

https://speedmasters.forumsr.com

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  Giche 2010-09-29, 16:38

http://www.tamnastakla.com/zakon.html ovoliko mogu da ti pomognem
Giche
Giche
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 97
Datum upisa : 2010-09-02
Godina : 36
Lokacija : Pancevo/Kacarevo

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  aleexis 2010-09-29, 16:41

fala matori...samo tesko da ce mi ovo pomoci na sudu...moracu da proucim zakon malo...icu na sud sigurno
samo me zeza ovo iskljucivanje iz saobracaja...sta mu to dodje
aleexis
aleexis
Admin

Broj poruka : 210
Datum upisa : 2010-08-02
Godina : 34
Lokacija : Sremska Mitrovica

https://speedmasters.forumsr.com

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  maks 2010-09-29, 16:43

Mogu da pisu tek od 1 novembra do tad ne mogu.I ja imam zatamljena stakla i ne nameravam da skinem folije dokle god one pedercine iz vlade na svojim automobilima ne skinu,ako vec nasa vlada toliko urigira na postovanju ljudskih i manjinskih prava onda zakon treba da postuju svi i da bude jednak za sve,i nema te sile koja ce da me natera da skinem foliju sa stakala.Kad mi pandur da konkretno objasnjenje na pitanje zasto vlada na svojim automobilima moze da ima zatamnjena stakla a ja ne smem onda cu da skinem....Do tad nema sanse....
maks
maks
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 15
Datum upisa : 2010-09-27
Godina : 33
Lokacija : Kolari

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  aleexis 2010-09-29, 16:45

ne znam dugar...meni su dali objasnjenje pun ku*ac papira
aleexis
aleexis
Admin

Broj poruka : 210
Datum upisa : 2010-08-02
Godina : 34
Lokacija : Sremska Mitrovica

https://speedmasters.forumsr.com

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  Giche 2010-09-29, 16:46

koliko sam upucen kod nas jos uvek ne mogu da izmere koliko ti posto zatamljeno staklo tako da mogu i tu da ga .... Very Happy
Giche
Giche
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 97
Datum upisa : 2010-09-02
Godina : 36
Lokacija : Pancevo/Kacarevo

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  blackwood91 2010-09-29, 16:48

Potpuno je tacno ovo sto je Giche napisao, proverio sam od raznih izvora... Nego meni nije jasno zasto se pravi razlika izmedju fabricki zatamnjenih stakala i stakala zatamnjenih folijom. Vozio sam se u Skodi Superb sa fabricki crnim staklima, zatamnjenim do bola i uopste se ne primecuje razlika u vidljivosti iznutra izmedju fabrickih i zatamnjenih folijom. Jedina razlika koju sam primetio je izmedju kvalitetnijih i onih manje kvalitetnih folija. Sa kvalitetnim folijama, ma koliko god da stoje na kolima i pod uticajem sunca, iznutra se i dalje vidi malo sivkasto, dok kod losijih iznutra se vidi odvratno braon. Jedino sto bi drzava trebala da se pozabavi kontrolom servisa koji pruzaju usluge zatamnjivanja, jer ne moze se porediti zatamnjivanje u recimo Glass Servisu i kod majstor Mileta iz Sremcice ili gde vec. Neka lepo oni daju dozvolu servisima, servis nama papir i do vidjenja...

blackwood91
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 31
Datum upisa : 2010-09-26
Godina : 32
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  aleexis 2010-09-29, 16:53

nacicu na netu ceo zakon da se pripremim za sudiju...ne dam im pare...nije mi zbog para,nego ne dam folije Mad
aleexis
aleexis
Admin

Broj poruka : 210
Datum upisa : 2010-08-02
Godina : 34
Lokacija : Sremska Mitrovica

https://speedmasters.forumsr.com

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  14henry 2010-09-29, 17:02

Члан 72.
Ветробран и сва стакла на моторном или прикључном возилу, осим предњег ветробрана на мотоциклу и мопеду с два или три точка и без кабине возача, лаком четвороциклу без кабине возача и четвороциклу који немају кабину возача, морају бити хомологовани и уграђени у складу са одредбама једнообразних техничких услова. Ветробрани морају бити слојевити – ламинирани, односно не смеју бити од каљеног (са ознаком у знаку хомологације „TOUGHENЕD” или „TEMPERED”) стакла ни када се накнадно замењују, осим за возила чија највећа брзина не прелази 40 km/h.
Провидне површине на приколицама у саставу туристичког воза не морају бити хомологоване.
Ветробран се не сме накнадно затамњивати. Бочна стакла у равни возача могу бити накнадно затамњена тако да укупна вредност пригушења светла не прелази 25%. Остала стакла на возилу могу бити накнадно затамњена без ограничења укупне вредности пригушења светла при чему на возилу морају бити уграђена два бочна ретровизора.
Степен рефлексије стакала на возилу не сме прелазити 15% како не би дошло до заслепљивања других учесника у саобраћају.
Одредба става 3. овог члана не односи се на возила државних органа.
14henry
14henry
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 148
Datum upisa : 2010-09-26
Godina : 39
Lokacija : Beograd Borca city

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  blackwood91 2010-09-29, 17:05

to je tacno, jedino za sta bi bilo normalno da zaustavljaju i drkaju je za automobile sa Glass folijom, tj. sa efektom ogledala jer je stvarno nezgodno gledati ih...

blackwood91
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 31
Datum upisa : 2010-09-26
Godina : 32
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  14henry 2010-09-29, 17:10

http://www.amss.org.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=281:nove-izmene-pravilnika-o-podeli-motornih-i-prikljunih-vozila&catid=67:vesti&Itemid=90


zmena Pravilnika o podeli motornih i priključnih vozila
SREDA, 29 SEPTEMBAR 2010 14:54
Od 24. septembra 2010. godine došlo je do promene novog Pravilnika o podeli motornih i priključnih vozila i tehničkim uslovima za vozila u saobraćaju na putevima, i to u delu koji se odnosi na zatamnjivanje stakala na vozilima.

Po izmenjenom članu 72. ovog Pravilnika vetrobransko staklo na vozilu se ne sme naknadno zatamnjivati, a ostala stakla mogu biti naknadno zatamnjena tako da ukupna vrednost prigušenja svetla ne prelazi 25%. Stepen refleksije stakala na vozilu ne sme prelaziti 15% kako ne bi došlo do zaslepljivanja drugih učesnika u saobraćaju.

Vetrobran i sva stakla na motornom i priključnom vozilu, osim prednjeg vetrobrana na motociklu i mopedu sa dva ili tri točka i bez kabine vozača, lakom četvorociklu bez kabine vozača i četvorociklu koji nemaju kabinu vozača, moraju biti homologovani i ugrađeni u skladu sa odredbama jednoobraznih tehničkih uslova. Vetrobrani moraju bit slojeviti - laminirani, odnosno ne smeju biti od kaljenog (sa oznakom u znaku homologacije "TOUGHEN?D" ili "TEMPERED") stakla ni kada se naknadno zamenjuju, osim za vozila čija najveća brzina ne prelazi 40 km/h.
14henry
14henry
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 148
Datum upisa : 2010-09-26
Godina : 39
Lokacija : Beograd Borca city

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  blackwood91 2010-09-29, 17:21

Ovo zadnje se odnosi na vetrobransko staklo, koje u sredini ima sloj plastike da se u slucaju lomljenja staklo ne rasprsti po putnicima u kabini i izazove povrede...

blackwood91
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 31
Datum upisa : 2010-09-26
Godina : 32
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  blackwood91 2010-09-29, 17:22

Mada svi noviji automobili ( od 80-ih recimo pa i ranije) to vec imaju fabricki...

blackwood91
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 31
Datum upisa : 2010-09-26
Godina : 32
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  outlaW 2010-09-29, 18:31

citao sam novi zakon pre nego sto sam tamnio stakla, i tada je pisalo da prednja bocna stakla smeju biti zatamnjena do 25%, a zadnja sa zadnjom soferkom do 100%. Prednja soferka, po zakonu, ne sme biti tamnjena naknadno. E sad nakon toga su se pojavili neki ljudi i pustili buvu da ni prednja bocna ne smeju biti tamnjena dodatno nego sto su fabricki. Ja sam na golfu stavio napred 35%, pozadi 50% i niko me nikada nije cimao, a mnogo me cesto stsartuju panduri.

outlaW
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 95
Datum upisa : 2010-09-26

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  aleexis 2010-09-29, 21:28

ovako...danas sam pozvao dosta ljudi,dosao do nekih na celu...i odg je bio... plati 5000 i skidaj to,ako ne ides na sud,placas jos 3500 a ne mozes biti u pravu...
i druga stvar...dobicu kaznene bodove sad...i sledeci put kad me uhvate sa folijama,iskljucuje me iz saobracaja do daljnjeg
aleexis
aleexis
Admin

Broj poruka : 210
Datum upisa : 2010-08-02
Godina : 34
Lokacija : Sremska Mitrovica

https://speedmasters.forumsr.com

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  Giche 2010-09-29, 22:00

ako hoce da ti pise kaznu naciceti nesto sto posto..skoro sam usao u jednosmerno nisam video znak nego sam pratio neku budalu i ko za baksuz zaustave panduri i mene i njega ali sam imao neke veze pa sam sredio...
Giche
Giche
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 97
Datum upisa : 2010-09-02
Godina : 36
Lokacija : Pancevo/Kacarevo

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  racer330 2010-09-29, 22:11

ma bre ko ih jebe......ne daj boze da me zaustavi ali ako me zaustavi idem na sud......cime ce on da izmeri koliko je meni zatamljeno prednje staklo.....sigurno ce sudija da me salje u vincu na utvrdjivanje zbog 5 000 dindzi.....pa sve i da bude tako ima da stavim te od 25 dok dodjem do vince i onda murs.......a ti sto su ti to rekli rekli su na foru kao skidaj to i daj pare i ne smaraj.....kao da imas na bacanje pa kao ne zezaj se sa glupostima vec daj....ma ja nedam nema sanse.......znaci nema para
racer330
racer330
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 215
Datum upisa : 2010-09-03
Godina : 37
Lokacija : Vojka

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  aleexis 2010-09-29, 22:13

ja se dvoumim...mada sutra panzer ide na sud zbog istog,pa cu da cujem sta ce da bude...
mada...otisao bi,nisam nikad bio hehe
aleexis
aleexis
Admin

Broj poruka : 210
Datum upisa : 2010-08-02
Godina : 34
Lokacija : Sremska Mitrovica

https://speedmasters.forumsr.com

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  racer330 2010-09-29, 22:23

aj obavezno javi sta je bilo....bas me interesuje......ma bre ne moze mu nista....moze samo on da popusti pa da ga sudija nagovori i da plati....ja nema sanse da dam pare.....ako treba idem i u vincu ili gde vec Very Happy
racer330
racer330
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 215
Datum upisa : 2010-09-03
Godina : 37
Lokacija : Vojka

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  tazzica 2010-09-30, 00:16

Kaži na sudu da nemaš novaca za kaznu pa budi na besplatnoj 'rani i smeštaju u zatvoru, koliko treba, ako nađu mesta za tebe zbog folija... Kako da ne, hahaha...

To je sve jbno sra*e, ovo je Srbija... Kadija te tuži, kadija ti sudi... Ebeno je... No
tazzica
tazzica
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 90
Datum upisa : 2010-09-26
Godina : 34
Lokacija : Novi Sad - Veternik

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  STIG 2010-09-30, 01:14

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Auto/209222/Zatamnjivanje-stakala-je-ipak-dozvoljeno
STIG
STIG
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 64
Datum upisa : 2010-09-24

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  Giche 2010-09-30, 01:18

dao sam mu vec link gde pise sve....
Giche
Giche
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 97
Datum upisa : 2010-09-02
Godina : 36
Lokacija : Pancevo/Kacarevo

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  Giche 2010-09-30, 15:41

panzer
"evo ja sam jutros isao kod sudije za prekrsaje za folije...
pogubila se zena nema mojma o cemu je rec, kaze mora da je to nesto novo i da sam prvi slucaj sto se folija tice.
dala mi neki papir da napisem svoje podatke i moje objasnjenje celog slucaja pa da predam sledece nedelje... boodala"
Giche
Giche
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 97
Datum upisa : 2010-09-02
Godina : 36
Lokacija : Pancevo/Kacarevo

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  racer330 2010-09-30, 16:41

pazi kad sam znao da ce bude tako nesto....glupavi panduri....... Very Happy Very Happy Very Happy
racer330
racer330
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 215
Datum upisa : 2010-09-03
Godina : 37
Lokacija : Vojka

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  aleexis 2010-09-30, 17:13

danas obisao brdo ljudi...idem 12og na sud,nema od toga nista...ne dam ja moje folije cheers
aleexis
aleexis
Admin

Broj poruka : 210
Datum upisa : 2010-08-02
Godina : 34
Lokacija : Sremska Mitrovica

https://speedmasters.forumsr.com

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  tazzica 2010-09-30, 19:43

E majko Srbijo.... Jadna nam je država... Rolling Eyes
tazzica
tazzica
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 90
Datum upisa : 2010-09-26
Godina : 34
Lokacija : Novi Sad - Veternik

Back to top Go down

Zatamnjena stakla Empty Re: Zatamnjena stakla

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 :: General :: OFF Topic

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum