Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cinjenicno stanje stvari - FAQ

2 posters

 :: General :: SM - Klub

Go down

Cinjenicno stanje stvari - FAQ Empty Cinjenicno stanje stvari - FAQ

Post  outlaW 2010-09-28, 02:34

E pa narode ovako... Uskoro cemo se prebaciti svi na placeni domen i hosting i tada cu ja kao webmaster ispunjavati sve zelje, predloge, pohvale i kritike vezane za izgled, rad i funkcionalnost foruma (kasnije i sajta). Do tada mogu da cujem predloge ali necu se truditi da bilo sta radim sa ovim trenutnim forumom jer jednostavno nema poente. Takodje hocu da napomenem da i dalje nije istrazena mogucnost prebacivanja clanova, postova i topica sa ovog foruma sa kog sada citate - na placeni, pa postoji velika verovatnoca da ce svi ljudi morati ponovo da se registruju, predstave sebe i svoje automobile.

Zasto je to tako?
Iako je besplatan, ovaj forum ima veliki broj mana. Pre svega to sto mi ne mozemo da u velikoj meri uticemo na izgled foruma, ne mozemo da menjamo sors kod, niti da izbacujemo reklame. Na primer, ja bih ubacio brzi odgovor u topike, sto je na ovom forumu nemoguce uraditi.
Onda, veca je verovatnoca da neko moze da upadne, defaceuje ili "hackuje" sajt, pobrise sve sto smo mi pisali ili napise nesto sto ne bismo voleli nego sto bi ta varijanta bila moguca na placenom hostingu.
Adresa koje ja sada veoma budjava bi se u ovom drugom slucaju zavrsavala sa .com ili .rs, mi bi smo mogli da budemo vidjeni i na googlu i na ostalim web pretrazivacima, sto bi donelo jos clanova.
Backup baze podataka je malte ne nemoguc sa ovih free foruma i time nista ne bi smo dobili, dok hosting i reselling kompanije koje drze servere na kojima mi mozemo da kupimo hosting i domen nam pruzaju redovan sedmicni, ili cak dnevni backup baze podataka, tako da nista ne moze da nas prevari ili zezne, i mi cemo uvek imati sve postove na broju, ko god hteo da nam naudi jer uvek mozemo da "povratimo" stari backup.

Ko ce to da plati?
Danas smo na nezvanicnom vecu kod aleexisa gajbi u Sremskoj Mitrovici doneli odluku da ce nas devetorica da podelimo trosak, jer u pitanju nije neka velika kinta, pogotovo kada se podeli na nekoliko delova, a ko god zeli da pomogne je dobrodosao u tome.

Sta sa adminima?
Mnogi su vec trazili svoje mesto u administratorsko/moderatorskom timu. Ja nisam osnivac kluba ali kao buduci webmaster mogu da kazem da ce se doticne "titule" dobijati samo sa zaslugom, jer moderatorski posao nije nimalo lak.

Zasto ti sad nama sve ovo pises?
Zato iz razloga sto zelim ponovo da napomenem ljudima koji su se aktivirali vec na ovom forumu da ovo NIJE zvanicna verzija onoga sto spremamo i da ce 90% SVI morati ponovo da se registruju. Mozda ce to nekome biti problem, ali mi smo tu za vas, radimo ovo za dobrobit druzenja i kako bi olaksali i vama i nama boravak na forumu - budite i vi uz nas i nemojte da vas mrzi da se ponovo predstavite i registrujete.


Pucamo na veliko - hocemo da budemo najbolji. Pomozite nam u tome.

outlaW
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 95
Datum upisa : 2010-09-26

Back to top Go down

Cinjenicno stanje stvari - FAQ Empty Re: Cinjenicno stanje stvari - FAQ

Post  racer330 2010-09-28, 13:35

inace da se kaze da ce se gledati da ovo bude zavrseno u sto kracem roku.....
racer330
racer330
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 215
Datum upisa : 2010-09-03
Godina : 37
Lokacija : Vojka

Back to top Go down

Back to top


 :: General :: SM - Klub

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum