Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Glavni kocioni cilindar mk2

+2
racer330
aleexis
6 posters

Go down

Glavni kocioni cilindar mk2 Empty Glavni kocioni cilindar mk2

Post  aleexis 2010-09-28, 22:17

Otisao mi izgleda gore pomenuti...cena je oko 22e...ali ce mi majstor uzeti jos toliko (verovatno) da ga zameni Mad
e sad...cuo sam da nije kompikovano da se zameni...pa me zanima kel to istina i ako moze neko da obajsni kako se to radi...
ako jeste,moram teram kod majstora...dok sam jos sa vama Very Happy
aleexis
aleexis
Admin

Broj poruka : 210
Datum upisa : 2010-08-02
Godina : 34
Lokacija : Sremska Mitrovica

https://speedmasters.forumsr.com

Back to top Go down

Glavni kocioni cilindar mk2 Empty Re: Glavni kocioni cilindar mk2

Post  racer330 2010-09-28, 22:37

ma pazi ne znam koliko si spretan sa tim stvarima.....ali gledaj ovako....nista nije nemoguce......ali polako uradices....uostalom pogledaj ga dobro sa svih strana i zakljuci da li ces moci sam ili da vozis kod majstora.....
racer330
racer330
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 215
Datum upisa : 2010-09-03
Godina : 37
Lokacija : Vojka

Back to top Go down

Glavni kocioni cilindar mk2 Empty Re: Glavni kocioni cilindar mk2

Post  GILE_GTI 2010-09-28, 23:21

nije tesko, jedino ti je problem da ozracis sistem.... znaci ovako izvadis ulje iz bocice nekim spricem, onda polako "odvalis" bocicu
polako je vuces ka sebi i na gore posto je ona u gumi, kada skines lonce odsrafis cevi i dve matice koje drze cilindar i izvuces ga... isto tako to sve vratis.... e sad sto si tice ozrake iskren da budem zaboravio sam kako je najlakse uraditi al cim se setim napisacu Rolling Eyes
GILE_GTI
GILE_GTI
Majstor

Broj poruka : 53
Datum upisa : 2010-09-26
Godina : 32
Lokacija : Beograd-karaburma

Back to top Go down

Glavni kocioni cilindar mk2 Empty Re: Glavni kocioni cilindar mk2

Post  racer330 2010-09-28, 23:38

pa ono logicki je da ispustis ceo sistem pa onda jovo nanovo......samo kazem ti ima tu zezanja

mada mozda ima neka caka
racer330
racer330
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 215
Datum upisa : 2010-09-03
Godina : 37
Lokacija : Vojka

Back to top Go down

Glavni kocioni cilindar mk2 Empty Re: Glavni kocioni cilindar mk2

Post  GILE_GTI 2010-09-28, 23:46

nije ceo sistem, usrafis cevi sipas ulje nadrukas i odvijas cevi da izadje vazduh, samo ne znam kojim redom.... pitacu matorog sutra pa pisem ako mi ne otkine glavu zbog toga sto sam zaboravio kako se ispusta vazduh flower affraid
GILE_GTI
GILE_GTI
Majstor

Broj poruka : 53
Datum upisa : 2010-09-26
Godina : 32
Lokacija : Beograd-karaburma

Back to top Go down

Glavni kocioni cilindar mk2 Empty Re: Glavni kocioni cilindar mk2

Post  krvolok 2010-09-29, 15:09

Svi proizvodjaci automobila, pa i nas VW preporucuje zamenu kocione tecnosti svake dve do tri godine i bez razlike koliko je koji auto presao u tom periodu.
Na Miletov (Milepn) zahtev zelim da podelim svoja iskustva sa svima ovde.
Necu da ispadne da sam ja jedini pametan ovde u vezi kocnica, ali samo hocu da predocim da je zamena kocione tecnosti i ispiranje celog sistema jedan posao koji mozete odraditi uz pomoc jos jedne osobe.

Na Malti je moguce kupiti u bilo kojoj prodavnici auto delova kompletic (Self bleeding kit) za ispustanje vazduha iz kocnica, zaista neznam ima li tako nesto kod nas da se nabavi.
A i ako nema nije nikakav problem, jer se sastoji od jednog oveceg sprica, kantice (poput one od UKA tecnosti) i par creva (poput onih za infuziju) i uputstva
NAPOMENA: Ovo je procedura za vozila BEZ ABS-a . . . Za vozila sa ABS kocinom sistemom cu napraviti posebnu temu

Pa da pocnemo: Preporucljivo je da dan pre planirane akcije, naprskate malo WD-40 (ili neki drugi sprej) na sve cetiri mlaznice na tockovima, kao i holendere (krajeve cevi) usafljene u glavni kocioni.
Uvek korisititi NEOTVORENU bocicu sa kocionom tecnoscu, verovali ili ne to je kvarljiva roba, ukoliko vam ostane viska tecnosti pre zatvaranja kantice, obavezno isterati sav vazduh iz nje (dok nepocne da preliva) pa onda stegnuti cep muski. big_boss
Mozda ce se neko zapitati ZASTO?
ZATO sto je kociona tecnost hidroskopicna, tj pije (veze) vlagu iz vazduha. Prilikom normalnog, a posebno naglog i cestog kocenja, tecnost se zagreje na ekstremne temperature, nemoram vam pominjati na koliko stepeni kljuca voda i sta se s njom desi kad prokljuca. Takodje svi znaju koliko je voda korozivna i samim tim je ima poguban uticaj na sve delove kocionog sistema .
Vrste kocione tecnosti nose oznake DOT i razlikuju se u temperaturi tacke kljucanja.
DOT 3 min tacka kljucanja 205 stepeni Celzijusa,
DOT 4 min tacka kljucanja 235 stepeni Celzijusa,
DOT 5 i 5.1 min tacka kljucanja 260 stepeni Celzijusa, ove tecnosti su na silikonskoj bazi i koriste se samo za trkacke aplikacije.

Za popustanje mlaznice koristiti okasti kljuc ili duboku gedoru (po mogucstvu sestougaonu), sa viljuskastim kljucem ili smrt klestima cete shebati sesticu ...
Preporucljivo je imati nove mlaznice i gumene kapice za sva cetiri tocka, a ukoliko se koriste stare, dobro ih ocistiti i po mogucstvu ih izduvati vazduhom (pod pritiskom).

Preporucljivo je dici auto, osigurati ga i skinuti sve tockove.
Ocistiti posudu za tecnost i holendere (na glavnom kocionom) otvoriti je i izvuci staru tecnost uz pomoc sprica. Ukoliko ima puno taloga, ocistiti krpom, ili ga skinuti i oprati benzinom. Glavni kocioni cilindar mk2 80832764
Dosuti novu tecnost do vrha
Popustiti prvu mlaznicu, nebitno na kom tocku, ukoliko se koriste nove, staru izvaditi u usrafiti novu, a ako se koristi stara, izvaditi i ocistiti, pa je vratiti.
Na popustenu mlaznicu navuci crevo (od infuzije) i sprovesti ga u neku staru posudu (samo da se nepravi haos i barice od tecnosti)

Glavni kocioni cilindar mk2 Bleed
Sad navatani pomocnik stupa u akciju, on (ona) da pritisne kocnicu do kraja i tu je zadrzi dok vi ne privijete mlaznicu, pa tek onda da pusti kocnicu. Ovo ponavljati sve dok nova tecnost nepocne da izlazi. Ponoviti sve ovo na svakom tocku i voditi racuna da je u posudi na kocionom uvek ima tecnosti
Glavni kocioni cilindar mk2 Scaled.php?server=524&filename=tocak
Za slucaj da u sistem udje vazduh, mozete ga se resiti ovako :
Pre pocetka je neophodno nasuti malo tecnosti u posudu i drzati crevo non stop potopljeno. Kad vazduh prestane da izlazi, stvar je gotova.

Nadam se da ce ovo nekom biti od pomoci, a sve sugestije, predlozi i kritike su pozeljne...
bounce bounce bounce

Ovo je kopija jednog mog posta sa jednog drugog foruma.

Za Alexixsa: Isto ovo poradis kad vec menjas glavni kocioni, tvrdim da nije veliki bas posao i da ga moze svako ko ima pad kljuceva moze odraditi...

Srecno, pa javi sta si uradio

pozz
krvolok
krvolok
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 20
Datum upisa : 2010-09-29
Godina : 55
Lokacija : Malta

Back to top Go down

Glavni kocioni cilindar mk2 Empty Re: Glavni kocioni cilindar mk2

Post  racer330 2010-09-29, 15:22

svaka cast za text....veoma lepo opisano sta i kako i da bude sto manje nereda......mada svi mi znamo da smo mi srbi gadan narod koji nikog ne slusa pa ni samog sebe.....kod nas ovde ja nisam video da ima da se uzme tako nesto tj taj kompletic o kome si pricao mada vidim da bi bio veoma koristan (aj pravimo bizniz lol! ) e sad jedino sto bih ja dodao jeste da kad budes ispustao vazduh iz mlaznica (mislim da neces koristiti crevo i posudicu Very Happy iako bi trebalo) uzmi neku staru krpu i postavi malko dalje od mlaznice ali tako da ulje koje posle bude strcnulo ne ode po autu i po tebi vec da ode na tu krpu.....cisto da ne bude bas mnogo nereda......nadam se da si me razumeo sta sam hteo da kazem Very Happy Very Happy Very Happy
racer330
racer330
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 215
Datum upisa : 2010-09-03
Godina : 37
Lokacija : Vojka

Back to top Go down

Glavni kocioni cilindar mk2 Empty Re: Glavni kocioni cilindar mk2

Post  blackwood91 2010-09-29, 17:19

Jedino sto mogu da doprinesem to je da sam cuo od raznih majstora da se pri promeni kocionog ulja, iako je auto prethodno koristio DOT3 sipa DOT4 jer je mnogo kvalitetnije i povoljnije utice na cevi i creva...

blackwood91
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 31
Datum upisa : 2010-09-26
Godina : 32
Lokacija : Beograd

Back to top Go down

Glavni kocioni cilindar mk2 Empty Re: Glavni kocioni cilindar mk2

Post  aleexis 2010-09-29, 21:57

pokusacu da odradim ovo pa javim sta sam uradio Very Happy
inace...hvala na detaljnom objasnjenju
aleexis
aleexis
Admin

Broj poruka : 210
Datum upisa : 2010-08-02
Godina : 34
Lokacija : Sremska Mitrovica

https://speedmasters.forumsr.com

Back to top Go down

Glavni kocioni cilindar mk2 Empty Re: Glavni kocioni cilindar mk2

Post  wagenman 2010-09-30, 11:56


Objasnjenje za 10+ Very Happy Very Happy Very Happy

Dodao bih samo jos da kada se naliva nova tecnost u ceo sistem mogu da se otvore "sisice" na sva cetiri tocka i da se dozvoli da sto vise tecnosti udje slobodnim padom (naravno, pri tome lonce puniti do"cepa"),
jer posle manje mora da se "druka" Very Happy
wagenman
wagenman
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 54
Datum upisa : 2010-09-26
Godina : 53
Lokacija : Beograd, Vrčin

Back to top Go down

Glavni kocioni cilindar mk2 Empty Re: Glavni kocioni cilindar mk2

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum